Главная » Полезные статьи » Як вибрати квартиру на вторинному ринку?

Як вибрати квартиру на вторинному ринку?

Весь ринок купівлі-продажу вторинної нерухомості підрозділяється на сегменти за тим же принципом, що ринок новобудов. Як правило, виділяють чотири основні категорії житла: економ, комфорт, бізнес та елітний. До першого належать квартири в панельних будинках, термін експлуатації яких на даний момент становить понад 30 років. Як правило, розташовані такі квартири в районах не найкращих з точки зору інфраструктури, транспортної доступності та екології. До сегмента комфорт також можна віднести панельне житло, але вік будинків буде не більше 25-30 років. Крім того, для класу комфорт характерні більш зручні планування, більш високі стелі. Бізнес-клас має на увазі монолітне житло як комплексної, так точкової забудови, часто з охороною внутрішнього двору та власним паркінгом. Елітний сегмент – це штучне, клубне житло в найпрестижніших районах міста.

Від ста варіантів – до п’яти

Для того щоб вибір був продуктивним, рекомендується максимально звузити коло пошуку. Якщо вам потрібна однокімнатна квартира прискорити її пошуки допоможе сайт dom.ria.com. Тут ви зможете підібрати варіанти в рамках одного району, що задовольняють вашим критеріям. Парадоксально, але для більшості українців дуже складно зі ста варіантів вибрати один. Тому потрібно чітко розуміти що ви очікуєте від покупки.

Мало хто насправді готовий погодитися на будь-яку квартиру в будь-якому місці просто через прийнятну ціну. У кожного покупця є ієрархія пріоритетів. Одним важливий доступ громадського транспорту, другим підземний паркінг, третім парки, школи, дитячі садки, четвертим задовільний стан квартири. Покупцеві потрібно розуміти, що для нього важливіше. Квартири, які відповідають всім параметрам, зустрічаються, мабуть, лише в бізнес-класі. Якщо ж ви розглядаєте комфорт та економ, то вибирайте два ключові параметри та відштовхуйтеся від них.

Що потрібно дізнатися про район, перш ніж купити квартиру

«Місто моє, район не мій» – ця фраза не знадобиться вам після новосілля, якщо ви витратите пару днів на те, щоб добре дізнатися новий район, ще перед тим як купувати квартиру. Для цього оцінить наступні моменти:

  • Дороги та громадський транспорт. Скільки буде займати дорога від дому до роботи – один з головних питань при виборі квартири.
  • Школи та дитячі сади. Якщо у вас є діти, питання з дитячим садком або школою встане перед вами в перші ж дні.
  • Медичні заклади. Рано чи пізно вам або близьким доведеться звернутися в поліклініку поруч з будинком. Дізнайтеся заздалегідь, які лікарі-фахівці там працюють, наскільки завантажені терапевти, чи можна викликати лікаря додому.
  • Парки, стадіони, кіно, кафе. Ви змінюєте квартиру, але звички залишаються колишніми. Бігаєте вранці? Знайдіть квартиру поруч зі стадіоном або парком.
  • Подивіться на карті, які промислові підприємства знаходяться в цьому районі. Постарайтеся дізнатися, як це виробництво відбивається на екології.

Обов’язково поговоріть з дільничним про стан справ зі злочинністю в вашому районі. А ще не соромтеся прискіпливо розпитати про це майбутніх сусідів по двору. Життя та здоров’я вашої сім’ї цінніше найдорожчої та зручної квартири.

kak osmotret kvartiru pered pokupkoj

Компромісні рішення

Дуже важливо, щоб вартість та якість ремонту корелювали з вартістю квартири та її розташуванням. Якщо в якомусь недорогому районі ви зробите розкішний ремонт, а потім спробуєте відбити його вартість при перепродажі, то у вас нічого не вийде – квартира просто зависне. Людям, які купують економ-клас, навряд чи потрібна англійська сантехніка та італійський мармур на підлозі.

Для того щоб адекватно оцінити ситуацію на ринку житла в вашому регіоні або місті, найкраще спочатку:

  • Вивчите існуючі в загальному доступі рейтинги, аналітичні звіти, динаміку цін за останні роки.
  • Якщо ви розглядаєте іпотеку, то прорахуйте щомісячні платежі, а вже потім звертайтеся в два-три банки.
  • Вивчіть приватні оголошення про продаж на сайтах. Це допоможе скласти базове уявлення про потрібні вам пропозиції, відсіявши при цьому завищені та занижені ціни.

Якщо ви точно знаєте, в якому районі вам потрібна квартира, то вивчіть цей район. Бажано поїхати туди подивитися як там виглядає життя в будні та вихідні, вдень та ввечері. Коли справа дійде до перегляду реальних об’єктів, не економите на цьому час, але не розпиляйтеся. Замість того щоб на скору руку оглядати по 20 варіантів в тиждень, краще переглядати не більше чотирьох-п’яти квартир на місяць, попередньо виділивши їх із загальної маси за ключовими для вас параметрами. У виявленні недоліків не зацікавлені ні продавці, ні ріелтори – тільки ви. До речі, помітивши щось не особливо критичне для вас, можна не відмовлятися від квартири зовсім, але почати обговорювати знижку. При первинному огляді рекомендується особливу увагу звернути на батареї, сантехніку, проводку. Ваше головне завдання на даному етапі – отримати достатньо часу на огляд квартири.