Главная » Виды инструментов » Перевага пожежної безпеки на виробництві

Перевага пожежної безпеки на виробництві

Пожежі на виробництві трапляються нечасто, але якщо вони виникають, то приносять значним матеріальним збиткам і травми працівникам підприємства. А якщо вас цікавлячись протипожежна безпека, переходите на сайт http://budenergoatom.com.ua/ua/inshi-poslugi/pozhezhna-bezpeka.

 

30b725c815ae44811c8320af681632e0

Головні завдання протипожежної безпеки

Пожежна безпека має одне основне правило – виключити виникнення пожежі, а якщо він утворився, використовувати максимально ефективні заходи по його найкоротшим усунення з мінімальними втратами, що стосуються здоров’я людей і матеріальних складових організації.

Іншими словами, чим краще розроблена профілактика і проведено навчання заходам пожежної безпеки персоналу, тим менше ймовірність отримати пожежа. Мало оснастити приміщення вогнегасниками і повісити покажчик на евакуаційний вихід, потрібно забезпечення підприємства додатковим автоматизованим обладнанням і проведення інструктажів з пожежної безпеки з співробітниками.

Що потрібно для запобігання або усунення пожежі:

Опрацювати комплекс заходів для усунення загоряння;
Максимально швидко виявити осередок займання;
Устаткування приміщення кнопкою виклику пожежної бригади і регулярна перевірка справності ліній зв’язку;
Забезпечення підприємства повним набором інвентарю для обмеження поширення вогню;
Чітке і злагоджене координування дій керівництва і підлеглих;
Створення умов для грамотної евакуації, якщо почалася пожежа;
Доступний евакуаційний вихід;
Інструктаж з пожежної безпеки працівників підприємства.
Швидкому виконання цих завдань сприяє проведення своєчасних профілактичних заходів.

До них відносяться:

періодичне проведення перевірок об’єкта на пожежну безпеку в роботі обладнання, цілісності електропроводки та ін .;
установка автоматичного протипожежного обладнання та засобів первинного пожежогасіння. Це автоматичні протипожежні двері, електронні системи, що оповіщають про пожежу та первинний протипожежний інвентар – бочки з водою / піском, пожежні шланги, вогнегасники, щитки, що блокують первинний осередок займання (кошма), спеціальний Немеханічні інвентар – багри, лопати і т.д .;
обстеження виробничих площ інспекціями Держпожнагляду і суворе виконання їх підсумкових письмових та усних рекомендацій і приписів;
періодична перевірка повноти розроблених заходів і їх удосконалення;
робота з постійним і тимчасовим персоналом, проведення інструктажу по темі «протипожежна безпека», організація добровільних дружин з гасіння пожежі серед співробітників після того, як вони пройдуть відповідне навчання.
План заходів з протипожежної безпеки
План протипожежних заходів на виробництві за своєю значимістю і строгості виконання прирівнюється до законодавчих цивільним кодексами. Це звід вимог і правил, складений на рік вперед, затверджений і задокументований. Відповідальний за пожежну безпеку і виконання плану зазвичай є керівник підприємства.

План повинен чітко відображати технічні моменти – характеристики всіх потенційно небезпечних матеріалів і агрегатів, розмір проходів, що забезпечують безперешкодний шлях до евакуаційного виходу, маршрут евакуації, раціональна розстановка обладнання, кількість і розташування інвентарю та автоматизованих систем, що забезпечують пожежогасіння, тощо. Додатково розраховується час гасіння вогню в різних ситуаціях і закладається кількість годин на навчання всіх працівників.

Протипожежний план може мати відмінності, що залежать від роду діяльності. Відповідальний за пожежну безпеку керівник може бути не один, повноваження часто делегуються, якщо це прописано в офіційному документі.