Якщо ви затіяли ремонт у ванній, це відмінний привід замінити стару рушникосушку на сучасну і надійну. На перший погляд, завдання досить просте: вибрав рушникосушку і встановив. Ось тільки слід врахувати основні правила установки і підключення сушки, а також зробити грамотний вибір з асортименту, пропонованого виробником Laris на сучасному ринку сантехнічних товарів.
Перше, з чим варто розібратися, які бувають рушникосушки, і який вам найбільше підходить.
Отже, існує три види сушителів:
– водяні;
– електричні рушникосушки;
– комбіновані.
У чому переваги рушникосушки водяної?
Незважаючи на появу нових технологій, водяні сушителі як і раніше популярні. Головне, при виборі такого типу рушникосушки врахувати кілька факторів. Для виготовлення рушникосушарок використовується тільки високоякісна харчова сталь марки AISI 304. Товщина стінки водяних виробів складає 2 мм.
Перше, це матеріал, з якого він зроблений. Рушникосушка із нержавіючої сталі найбільш популярна. Вона вважається досить міцною і довговічною. Другий по міцності і популярності матеріал – хромована латунь.
Що стосується покриття сушителя, то перевагу слід віддати полимеризованным. Вони найбільш надійні, в порівнянні із звичайною фарбою.
В принципі, назви типів сушителів говорять самі за себе. Водяні рушникосушки добре нам знайомі, саме вони встановлені в більшості квартир.
Електричні сушки, зрозуміло, живляться від електромережі. Інтерес представляють об’єднані сушки. Їх особливість в тому, що вони мають вбудований теплоелектронагрівач.
Якими особливостями володіє електрична сушка?
Головна особливість електричних моделей – їх можна розмістити в будь-якій кімнаті. Зовні вона мало чим відрізняється від водяної. Ось тільки нагрівається не за рахунок гарячої води. Такі сушителі досить зручні: ви можете їх включати і відключати коли побажаєте.
Крім того, температура нагрівання в них регулюється за допомогою вхідної в комплект термостатичної головки. Додатково до такої рушникосушки можна придбати термостат, який, орієнтуючись на температуру в приміщенні, вмикає і вимикає сушку, і таймер для програмування рушникосушки на включення/вимикання в певний час. Встановлювати самому такі моделі сушителів не рекомендується, оптимально буде замовити підключення електричного полотенцесушителя у фахівців.
Підбираючи модель, зверніть увагу на наявність воздухоспускного клапана, він необхідний для видалення зайвого повітря з сушителя. Кожна рушникосушарка компанії Laris виготовлена на новітньому німецькому обладнанні за сучасними технологіями.
Навіщо взагалі потрібна рушникосушарка?
Логічна відповідь: для того, щоб сушити рушники та інші речі. Але він також має й інші функції. Рушникосушка в наших квартирах є складовою частиною компенсуючої петлі. Відзначимо, що система теплопостачання в наших квартирах влаштована так, що проходить через весь будинок – стояк (вертикальна труба). Стояки у підвалі і на горищі з’єднані (закільцьовані).
З фізики відомо, що при вступі в трубу гарячої води, вона може збільшуватися, при зниженні температури води, навпаки, зменшуватися. Тому, рушникосушки так само використовуються в системі, як компенсатори. Вони, по суті, запобігають аварії, які могли б виникнути при подовження і укорочення стояка. Враховуючи цю особливість, відмовлятися від водяної сушарки для рушників у ванній не варто. Її, звичайно, можна замінити комбінованою. А ось електричниу краще всього встановити в інших приміщеннях, якщо така необхідність є.