Камінін – Печі тривалого горіння Jotul. Як вони працюють.
На фоні невпинного зростання цін на енергоносії, виникає потреба їх економії для зниження фінансових витрат. При чому, це стосується не тільки промислових енергоносіїв (газ, нафта, вугілля), а й енергоносіїв, що в більшості використовуються в приватних оселях чи господарствах – мова йде про дрова, брикети і пелети. На тлі зростання цін на викопні види палива, дрова, брикети і пелети теж дорожчають через підвищений на них попит. В цій ситуації виникає необхідність у розробці більш енергоефективних та енергоощадних обігрівальних пристроях.
Компанія Jotul, як один із законодавців технологій обігріву за допомогою печей та камінів, одною з перших почала випуск на світові ринки енергоощадних пристроїв – так званих печей тривалого горіння. Тож розгляньмо, що саме закладається у словосполучення «піч тривалого горіння».
Піч тривалого горіння являє собою піч, робочий об’єм якої розділено на дві камери. Нижня камера (камера згорання) призначена для спалювання у ній деревного палива, а верхня (камера допалу) – для допалювання піролізних газів (суміш метану і двоокису вуглецю), що виділяються із деревини під час її повільного горіння (тління). Крім цього, печі тривалого горіння повинні бути обладнані регуляторами подачі повітря, що використовується у процесі горіння.
Принцип роботи печей тривалого горіння наступний.
Користувач закладає порцію палива у камеру згорання, розпалює її і забезпечує інтенсивне її горіння. Це потрібно для прогріву об’єму печі до робочої температури. Після прогорання першої порції, користувач закладає наступну порцію палива, дає їй добре розгорітись, після чого обмежує доступ повітря у робочий об’єм печі. При цьому, кількість повітря, що подається, повинна бути такою, щоб розпалене паливо не загасало, а продовжувало тліти. Саме в таких умовах з деревини виділяється піролізний газ, котрий природніми силами підіймається у камеру допалу. Оскільки, за законами фізики, тепле повітря підіймається догори, то температура у камері допалу є вищою, ніж у камері згорання. Завдяки особливостям конструкції печей Jotul, у камеру допалу також подається певна порція повітря, яка і забезпечує згорання піролізного газу.
Такий процес може тривати достатньо довго – в залежності від моделі печі – 8-10 годин. Саме стільки часу відпадає необхідність підкидати дрова (чи інше деревне паливо). Для добре і правильно утепленого будинку це не абияка економія палива, адже при звичайному процесі спалювання дров, вони прогорають протягом 1-2 години (залежно від моделі печі), і, якщо не закласти наступну порцію дров, то виділення тепла від печі поступово знижується аж до повного остигання протягом порівняно короткого часу (2-3 години). Експлуатація ж печей у режимі тривалого горіння забезпечує підтримку бажаної температури протягом багатьох годин без необхідності додавати паливо у камеру згорання.
Компанія Jotul невпинно вдосконалює свою продукцію, і, попри неповторюваний дизайн, робить усе від неї залежне, щоб її продукція була максимально зручною, простою, безпечною, надійною, ощадною і екологічною для користувачів і довкілля.
Компанія Jotul надала ексклюзивне право нам, компанії Камінін-Україна та нашим партнерам, представляти її продукцію на території України. Звертайтесь до наших менеджерів у салони, по телефону, через популярні соцмережі та месенджери. Вам завжди дадуть фахову консультацію, допоможуть підібрати саме той пристрій, який найкраще пасує до вашої оселі, виїдуть на місце і допоможуть обрати правильне місце для встановлення, а також змонтують і нададуть гарантію на пристрій від виробника. До слова, за гарантійними умовами Jotul, ви отримаєте 25 років гарантії на пристрій, за умови покупки його у авторизованих дилерів (тобто в нас чи наших партнерів), та встановлення його сертифікованими монтажниками. Усі наші працівники проходять навчання і періодичну перевірку знань на базі Jotul, про що мають відповідні сертифікати.