Главная » Советы для дома » Осушувачі повітря – особливості, призначення, види та переваги

Осушувачі повітря – особливості, призначення, види та переваги

Осушувачі повітря – сучасний вид побутової техніки, основним призначенням якого є осушення повітря та його природне зволоження з постійним контролем вологості в приміщеннях. Основною концепцією роботи приладу є видалення зайвої вологості.

Похожее изображение

Особливості застосування осушувача повітря

Відразу слід зазначити, що дана техніка активно застосовується як в побутових, так і виробничих умовах.

Що стосується побутової сфери, то найчастіше пристрої використовують в житлових приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, на кухні, у ванній. Примінимі вони для домашніх басейнів, гаражних приміщень, підвалів, кімнат, для саун, винного льоху, в приміщеннях з високою ймовірністю розмноження та росту грибка. Тобто техніка використовується практично скрізь, де необхідно боротися з підвищеною вологістю.

Це ж стосується і промислово-виробничих приміщень. Якщо ви хочете купити якісний осушувач повітря, сучасні виробники запропонують чимало вигідних варіантів.

Картинки по запросу осушитель в интерьере

Види осушувачів

На сьогоднішній день можна виділити декілька видів таких приладів, які нам пропонують на ринку:

 • Абсорбційного типу. Повітря в цьому пристрої пропускається через сілікатгель, абсорбент. Проходячи через нього, зайва волога залишається, а сухе повітря виходить в приміщення. Ідеально підходить для великих площ, тому переважно застосовується в промисловості.
 • Випарного або конденсаційного типу. Основою виступає холодильний елемент, фреон. За рахунок спеціальної конструкції осушувач втягує повітря в спеціальну холодильну камеру, яка виступає і як осушувач. Різниця температур дозволяє видалити вологу за допомогою її осідання на радіаторну решітку. В результаті осіла волога випаровується, а сухе повітря виходить назовні. Принцип роботи дуже схожий на кондиціонерний. Це універсальний варіант, який підходить як для побуту, так і для промисловості.
 • Комбінований тип. В даному пристрої поєднані два перерахованих вище принципи роботи. Вибір техніки безпосередньо залежить від типу приміщення.

Похожее изображение

Головні переваги

Серед основних переваг осушувача повітря можна виділити такі чинники:

 • мобільність більшості моделей;
 • відсутність необхідності монтажних робіт; проста експлуатація;
 • доступна вартість;
 • техніка сприяє продовженню терміну служби будівельних конструкцій;
 • ефективний захист від запотівання;
 • виключається псування меблів і техніки внаслідок впливу вологості;
 • пристрій забезпечує оптимальні, комфортні умови проживання;
 • істотне зниження витрат на опалення.

P.S. Якщо вам важно визначитися з видом осушувача повітря, краще зверніться до менеджерів спеціалізованих магазинів.