Нержавіюча сталь – найпопулярніший матеріал, з якого роблять кухонні мийки. І небезпідставно: він невибагливий у догляді, стійок до барвників і абразивам, і головне недорогий. Мийка з нержавійки довговічні й гігієнічні. Попит породжує і багатство вибору: круглі і квадратні, врізні і накладні, з крилами і без, кутові, подвійні, полуторні. До мінусів можна віднести лише їх галасливий характер – сталь резонує від падіння води, але виробники запевняють, що цю проблему стосується лише тонких дешевих моделей.
А тепер давайте розберемося, як не впасти жертвою реклами і вибрати те, що потрібно: якісну мийку з нержавіючої сталі.
Сучасна класика Кухня by Habify
Habify
1. Якість стали
Якісна нержавіюча сталь для мийок повинна містити 18% хрому і 10% нікелю. Таке співвідношення позначається спеціальним маркуванням 18/10 і гарантує відмінні антикорозійні властивості сплаву, стійкість до високих температур і харчових кислот. Перевірити якість стали досить просто – потрібно піднести до мийки магніт. До правильної нержавійці він не притягується. якщо мийка
магнітить, значить в сплаві більше заліза, і на раковину може з часом напасти іржа.
До речі, поводите магнітом по всій конструкції – іноді недобросовісні виробники хитрують і на зварних мийках роблять крила з більш дешевого матеріалу.
Модернізм Кухня by Renovation Pure Cuisine
Renovation Pure Cuisine
2. Товщина стали
Один з найважливіших критеріїв при виборі мийки – товщина стали. Вона, в залежності від моделей, може бути від 0,4 до 1,2 мм. Чим товщі сталь, тим дорожче мийка. Але це той випадок, коли має сенс переплатити. Чим тонше полотно, тим голосніше шум, який буде виробляти падаюча в мийку вода. Крім того, тонка сталь вібрує і може прогинатися під вагою важких предметів – наприклад, каструлі з водою. Через перепади температур тонкий лист починає «ходити» і, як наслідок, мийка може підніматися над стільницею, порушуючи герметичність стику.
Запам’ятайте, товщина якісної мийки – ніяк не менше 0,6 мм. Більш тонкі – це дешеві моделі виробництва Китаю та Росії.
Фьюжн Кухня by Madison Taylor
Madison Taylor
3. Глибина мийки
Чим ширшими мийка, тим, звичайно, зручніше. У глибокій кухонної раковини (від 18 см) маса переваг: в ній можна замочити гору брудних тарілок, без проблем набрати велику каструлю води.
Мінус – в процесі роботи доведеться нахилятися і напружувати спину. Так що якщо у вас немає потреби постійно мити великогабаритні предмети, варто купити мийку середньої глибини (15-18 см).
Сучасний Кухня by Kitchens Made Simple
Kitchens Made Simple
4. Витяжна мийка …
За методом виробництва мийки з нержавіючої сталі бувають зварними і витяжними. Останні ще називають суцільнотягнені, штампованими або пресованими. Технологія така: мийка робиться з цілісного листа стали на спеціальних прес-формах. Проводити такі моделі простіше, тому вони дешевші. Інший плюс – відсутність швів (читай: ризику протікання в майбутньому). На жаль, товщина стали в таких мийках, як правило, менше, ніж у зварних. Крім того, вона деколи неоднакова по всій поверхні раковини. Раніше за такою технологією випускалися тільки мийки глибиною до 15 см, але прогрес дозволив збільшити цей показник до 25 см.
Мийки, кухонні витяжки та варочні поверхні замовляйте на franke-partner.com.ua. Великий ассортимент!