Перше – треба визначитися зі стилем каміна, щоб він вписувався в інтер’єр, доповнював його. Наприклад, ви побудували будинок в сучасному стилі з великим холом та скляною стіною. Ви хочете, щоб відкритим вогнем можна було насолоджуватися з будь-якої точки приміщення – вам підходить стиль Hi-Tech, камін центрального розміщення.
Можна розглянути на realcomfort.ua/ua/ як типові моделі, так і ексклюзивні в яких використовують природні фізичні процеси в якості учасника ексклюзивності вашого каміна: спрямований вибух, ефект окислення заліза, міді.
Якщо вам подобатися вид необробленої деревини або необштукатуреної кам’яної стіни, то чіткі форми камінів стилю модерн суперечачи грубим лініях інтер’єру, прекрасно впишуться туди.
У сільський будинок з бруса, оциліндрованих колод прекрасно підійдуть каміни стилю кантрі.
Натуральний камінь облицювання каміна органічно віллється в атмосферу заміського життя. Залишається тільки підібрати топку, але це ми зробимо пізніше. Якщо приміщення не велике, або немає можливості провести великий димар, то підійдуть невеликі дров’яні печі, які не потребують окремого фундаменту і складного монтажу. Діаметр димоходу складе не більше 150 мм, і вивести його можна прямо через вікно. Теплом цих печей можна насолоджуватися на другому поверсі дерев’яного будинку або на веранді, де немає постійного опалення.
У сучасному кам’яному будинку, з прямими лініями і гладкими стінами добре виглядають каміни стилю модерн.
Древній холодний мармур з малюнком в стилі Ампір і мерехтливі язики полум’я занурять вас в атмосферу середньовічного іспанського замку. Сталь, скло, технології підкреслять бездоганну якість. Залежно від типу і розміру приміщення в якості джерела натурального тепла можна розглянути дров’яні печі. Ці печі не тільки нададуть можливість милуватися вогнем, але і допоможуть приготувати їжу. Говорити про те, що смак їжі приготовленої на живому вогні відрізняється в кращу сторону, зайве. А якість виконання печей назавжди змусять Вас забути про традиційні “голландка” та інше творчості пічників “на колінах”.
Каміни класичного стилю впишуться, практично, в будь-який інтер’єр. Треба лише віддати перевагу мармуру або піщанику, черепашнику, або їх поєднанню. Мармур порталу може бути різного кольору: від молочно білого до коричневого і соковито-зеленого. Поверхня такого порталу може бути відшліфована і відполірована, але в залежності від смакових уподобань замовника застосовується обробка “під скелю” або можна штучно зістарити камінь. Топовим матеріалом для класичного порталу є напівдорогоцінне каміння Онікс.
У моделях стилю модерн дизайнери широко використовують сталь, скло, кераміку. Поєднання шорсткуватих, гладких і полірованих фактур красиво відтіняє оздоблення зі скла і металу.
Каміни англійського стилю створять атмосферу кабінету або вітальні і додадуть кілька років до смаку віскі, випитого у їх вогню. Ці каміни мають невелику топку і безліч опцій, які допоможуть точніше відтворити, придуманий Вами інтер’єр.
Ну ось, ви і визначилися з типом каміна. Тепер Вам треба вирішити, як саме ви хочете спілкуватися з вогнем, безпосередньо без посередників, або віддасте перевагу заховати його за невидиму перешкоду (скло). На щастя в цьому випадку не доведеться відмовлятися від сподобалася Вам моделі топки, треба лише замовити цю модель з опцією підйому дверцята вгору.
Але для справжніх цінителів виду відкритого бурхливого вогню, що володіють, до того ж, відповідним обсягом приміщення немає нічого кращого моделей камінів в яких камін і топка суміщені.
Далі, камін можна використовувати, як стіну умовно ділить приміщення на основну і допоміжну. В цьому випадку Вам на допомогу прийдуть наскрізні топки компаній. Можна вибирати кількість стекол у топки, тобто сторін звідки видно полум’я – з може бути до 4-х. Форму скла теж можна вибрати. Скло може бути трапецієподібним, напівкруглим.