Альтернативні джерела електричної енергії з кожним днем стають все популярнішими. Власників приватних будинків не приваблює висока ціна одного кіловата електрики. Одним з таких альтернативних джерел є сонячні електростанції для будинку. Вартість обладнання такої електростанції досить висока, а складність підбору і установки вимагає професійного підходу. А якщо вас цікавлять мережеві сонячні електростанції, переходите на сайт https://www.atmosfera.ua/ru/pvsolar/setevye-stancii/.
Розібравшись з принципом роботи, і підібравши відповідні складові елементи станції, можна самостійно встановити все обладнання. Звичайно, для цього необхідно володіти певними навичками установки електричних пристроїв. При їх відсутності можна звернутися до професіоналів, але це обійдеться дорожче.
Загальний пристрій
Структурна схема електростанції складається з наступних необхідних елементів, які можна купити в торгових точках:
Сонячні панелі. Їх число і розміри залежать від проектованої потужності цієї електростанції, а також від сонячної активності, характерної для даного географічного регіону. Такий сонячний модуль можна зробити самостійно, зібравши його з кремнієвих світлочутливих елементів.
Комплект акумуляторних батарей потрібно для забезпечення споживачів будинку електричною енергією під час похмурої погоди, в темний час доби, а також в аварійних випадках або при перевантаженості системи і зниження напруги нижче межі надійного функціонування побутових електричних пристроїв.
Інвертор виконує перетворення постійної напруги, що надходить від сонячних елементів, в змінну напругу, необхідне для експлуатації побутових приладів і пристроїв.
Контролер забезпечує необхідний рівень заряду батарей.
Отримання безкоштовної електричної енергії від сонячної електростанції пов’язаний із значними витратами на покупку складових її елементів. При правильній установці і дбайливої експлуатації сонячна електростанція швидко окупається. Про це свідчать численні відгуки власників цього обладнання. В середньому термін експлуатації сонячних панелей складає 50 років, батарей акумуляторів не більше 10 років, в залежності від марки і типу батарей, а також від режиму роботи.
Встановлюючи сонячні електростанції для будинку, необхідна наявність невеликого приміщення для установки в ньому батарей акумуляторів, інвертора і розподільного щита з комутаційними і захисними пристроями.
Класифікація
Сонячні електростанції діляться за принципом роботи і конструктивними особливостями. Розглянемо основні різновиди таких систем.
Баштові
Ця назва електростанція отримала через центральній вежі, що знаходиться в центрі дзеркал з великою площею.
У світлий час доби система управління регулює розташування дзеркал до сонця таким чином, щоб кут відбиття світла відповідав потрапляння сонячних променів на котел, закріплений на верхній частині вежі. У яскравий сонячний день температура всередині котла може досягати 700 градусів. Вода, яка відіграє роль теплоносія, при такій температурі переходить в пароподібний стан.
За допомогою спеціальних насосів водяна пара подається на турбіну, що приводить в дію генератор електричної енергії. Така схема роботи дозволяє досягти ККД 20%. Вона може використовуватися для генерування електричної енергії житлових будинків і невеликих промислових об’єктів.
Тарілчасті
Принцип дії тарілчастих сонячних електростанцій аналогічний баштовим системам з невеликими відмінностями. У них застосовується модульна система, що включає модулі з окремо зібраних відбивачів у формі тарілки і приймача променів сонця. Дзеркало має діаметр, що досягає двох метрів. Окремі групи модулів можуть бути об’єднані в одну електричну мережу.
Такі електростанції виготовляють в мобільному або стаціонарному виконанні. Мобільні станції зручні для використання їх в пошукових експедиціях, які проводять роботи в районах з великим числом сонячних днів.